Багато туристів, відправляючись в подорож по Україні, приймають рішення щодо доцільності покупки страховки. Деякі мандрівники впевнені, що страховкою поліс потрібен тільки при виїзді за кордон. Це не так. Безумовно, українську медицину навряд чи можна віднести до високого рівня, особливо щодо медичних послуг, пропонованих відпочиваючим. Незважаючи на це, страховики рекомендують не економити на власній безпеці і завжди купувати страховку навіть під час нетривалих подорожей по нашій країні.
Одним з найбільш популярних туристичних напрямків в Україні є відпочинок в Карпатах. Найчастіше туристи їдуть в гори для занять гірськолижним спортом і сноубордом. Всі ці види спорту відносяться до категорії екстремальних і вимагають специфічної допомоги при настанні страхових випадків.
Так, наприклад, якщо звичайний типовий страховий поліс забезпечить подачу карети швидкої медичної допомоги до місця отримання травми, то в горах можуть знадобитися послуги рятувальників і навіть евакуація потерпілого особи.
Надзвичайно важливо купувати страховий поліс, відповідний цілям поїздки в Карпати. Тільки в такому випадку турист буде впевнений, що при настанні страхового випадку йому буде надана вся необхідна допомога.
Це далеко не повний список ризиків, які покриває страховий поліс. Багато страховиків пропонують розширені програми страхування. Крім того, сам турист має право внести в договір страхування конкретні ризики, які, на його думку, характерні для даної поїздки.
Страхування гірськолижників - досить ризикована справа для страхових компаній. Так як сноубординг і гірські лижі є екстремальними видами спорту, для них характерна висока ймовірність отримання різних травм. З цієї причини страховки для гірськолижних турів завжди стоять на порядок дорожче, ніж типові, для занять традиційними видами туризму.
Незважаючи на це, практика бувалих мандрівників говорить про те, що краще переплатити кілька сотень гривень, але при цьому знати, що в разі настання страхового випадку допомога буде надана в повному обсязі і абсолютно безкоштовно.
Безумовно, при незначних ударах і проблеми зі здоров'ям страховка не зможе істотно заощадити гроші. Однак, якщо станеться серйозна травма і буде потрібно екстрена госпіталізація, а можливо і операція, саме страхова компанія візьме на себе всі витрати, пов'язані з одужанням застрахованої особи.
Самі страховики радять туристам завжди оформляти страховку для подорожей. При цьому абсолютно не важливо, йдеться про далеку поїздку за кордон або відпочинок в Карпатах.
Маючи на руках страховий поліс, мандрівник зможе уникнути багатьох проблем, отримати необхідну медичну допомогу і застрахувати себе від непередбачених грошових витрат.